Belirli Markalarda Yeni Üyelere Özel %5 İNDİRİM KUPONU!
Menü
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

MAGUS Bio 240B Biyoloji Mikroskobu

Barkod : 5905555019420
Ürün Kodu : 83476
69.990,00 TL
Fiyat Alarmı
69.990,00 TL

MAGUS Bio 240B eğitim mikroskobu, mesleki eğitimlere yöneliktir. Bu ürünün yardımıyla, geçirimli ışıkta parlak alan yöntemini kullanarak çalışmalar yapabilir; saydam ve yarı saydam biyolojik örnekleri inceleyebilirsiniz. Mikroskop, akıllı aydınlatmalı dört objektif için kodlanmış bir döner burun parçası ile donatılmıştır: Parlaklığı her objektife göre ayarlanır. Cihaz kompakttır; kolaylıkla taşınabilir ve saklanabilir.

Başlık iki göz merceğini alacak şekilde ve sonsuz optik sistem benimsenerek geliştirilmiştir. Başlıktaki tüpler kendi eksenleri çevresinde tam dönüş yapabilir ve göz mesafesi kullanıcının boyuna göre ayarlanabilir. Mikroskop 2 adet standart 10x/20 mm göz merceği ile temin edilmektedir. Set, ayrıca gözlüklü kullanıcılara yönelik kauçuk vizörler içermektedir: Vizörler, gözlük mercekleri ile göz mercekleri arasında bir katman olarak görev yapmanın yanı sıra, optik parçaları aşınma, çizilme ve hasarlara karşı korumaktadır. Her tüp bir diyopter ayar halkası ile donatılmıştır: Odağı görüşünüze göre ayarlayabilirsiniz. Her göz merceği diğerinden bağımsız olarak ayarlanabildiğinden, bu özellik, iki gözünde de görüş farklı olan araştırmacılar için özellikle kullanışlıdır. Mikroskoba bir dijital kamera bağlanması gerektiğinde, bu kamera bir göz merceği çıkarılarak tüplerden herhangi birine yerleştirilebilir.

Döner burun parçasında dört objektif için yuvalar bulunur. Döner parçanın kendisi “içe doğru” yönde kullanılır: Araştırmacı çalıştırılan merceği kendi önünde görürken diğer objektifler belirli bir mesafededir. Bu düzenlemenin sunduğu avantaj, kullanıcının önünde geniş bir serbest çalışma alanı bırakmasıdır. Objektifler değiştirilirken genellikle ışık yoğunluğunda dalgalanmalar olur. Bu gözde şiddetli bir zorlanmaya ve yorgunluğa neden olur. MAGUS Bio 240B mikroskop, bu hoş olmayan etkinin önlenmesi için bir akıllı aydınlatma kontrolü sistemi ile donatılmıştır: Kullanıcı her objektif için parlaklığı bir kez ayarlar ve objektifler değiştirilirken aydınlatma otomatik olarak değiştirilir. Bir kullanışlı özellik de kullanıcının her objektif geçişinde aydınlatmayı ayarlamaya zaman harcamasının gerekmemesidir.

Mikroskop, koaksiyel bir şekilde yerleştirilmiş kalın ve ince ayar düğmeleri bulunan bir odaklama sistemi ile donatılmıştır. Bunlar gövdenin en altında ve standın her iki tarafında yer alır; bu da kullanıcının odağı konforlu bir pozisyonda kontrol edebilmesini sağlar. Sol tarafta, objektifleri değiştirdikten sonra görüntüyü hızlıca ayarlamanıza imkan tanıyan bir kalın odak düğmesi bulunur. Sağ tarafta, size uygun kalın odaklama hareket sertliğini ayarlamak için bir halka mevcuttur.

Lamel yuvası bir bantlı tahrik mekanizmasıyla donatılmıştır. Bu mekanizmanın yardımıyla örnek objektifler altında sorunsuz bir biçimde ilerler.

Abbe kondansatör, lamel yuvasının altına sabitlenmiş ve ortalanmıştır; fabrikada doğru dikey pozisyona getirilmiş şekilde temin edilir: Kullanıcının kurulum ve yapılandırma için uğraşması ve zaman harcaması gerekmez. Kondansatörün sayısal açıklığı 1,25’tir. Kol kısmı iris diyaframını ayarlamak için kullanılır. Kondansatörde renkli objektif büyütme işaretleri bulunur: Görüntünün kontrastının yoğun olmasını sağlamak için kolun konumu kullanılan objektife göre ayarlanmalıdır.

Mikroskop geçirimli ışıkta çalışır. Aydınlatma için bir adet 3 W LED takılıdır. Renk sıcaklığı 3000K ile 7000K arasında ayarlanabilir; bu şekilde aydınlatma incelenmekte olan nesnenin özelliklerine göre ayarlanabilir. Aydınlatma biriminin çalışma ömrü 50.000 saattir.

Bu modelin başka bir kullanışlı özelliği de işletim parametrelerini görüntüleyen LCD ekrandır: aktif objektifin büyütme oranı, aydınlatma sıcaklığı ve işletim modu.

Mikroskobu yan kolları kullanarak hareket ettirebilirsiniz. Cihaz, kablo il güç adaptörü gövdenin arka duvarına saklanabilecek şekilde geliştirilmiştir. Bu estetik açıdan hoşluk kadar, güvenliği sağlar ve mikroskobun taşınması ve saklanması açısından kullanışlıdır.

Önemli özellikler:

 • Geçirimli ışıkta yapılan incelemelere ve saydam ve yarı saydam örneklerin incelenmesine yönelik mikroskop
 • Kodlanmış 4 objektifli bir döner burun parçası ve otomatik parlaklık kontrolü sunan akıllı aydınlatma ile donatılmıştır
 • Geçerli işletim parametrelerini gösteren dahili bir ekrana sahiptir
 • Kondansatör, doğru dikey konuma sabitlenmiş, ortalanmış ve hızlı ayarlamalar için objektif büyütme oranı işaretleri ile donatılmıştır
 • Binoküler başlık, bir dijital kamera kurulumunu desteklemektedir
 • Özellikle gözlerindeki görüş seviyesi farklı olan kullanıcılar için kullanışlı olacak şekilde tüplerden her biri ayrı bir diyopter ayar halkası ile donatılmıştır
 • Mikroskop kompakttır, ergonomik bir şekle sahiptir ve kolaylıkla taşınabilir ve saklanabilir

Kit içeriği:

 • Geçirimli ışık kaynağı, odaklama mekanizması, nesne tablası, kondansatör bağlantısı ve döner burun parçası içeren stand
 • Abbe kondansatör
 • Binoküler başlık
 • Sonsuz plan akromatik objektif: 4x/0,10
 • Sonsuz plan akromatik objektif: 10x/0,25
 • Sonsuz plan akromatik objektif: 40x/0,65 (yaylı)
 • Sonsuz plan akromatik objektif: 100x/1,25 yağ (yaylı)
 • Uzun göz mesafeli göz merceği 10x/20 mm (2 adet)
 • Göz merceği vizörü (2 adet)
 • Işık filtresi
 • Mikroskop güç adaptörü ve güç kablosu
 • Toz kapağı
 • Kullanım kılavuzu ve garanti kartı

Talep üzerine mevcuttur:

 • Dijital kamera
 • Kalibrasyon lamı
 • C-mount adaptör
 • Monitör
MarkaMAGUS
Garanti5 лет
EAN5905555019420
Paket boyutu (UxGxY)45x30x65 cm
Nakliye Ağırlığı9.5 kg
Kafadürbün
Büyütme aralığı800x–1280x
Objektiflersonsuz plan akromatik: 4x/0,10; 10x/0,25; 40x/0,65; 100x/1,25 yağ; parfokal mesafe: 45 mm
Döner burun parçası4 objektif, kodlu
Gözbebekleri arası mesafe, mm47 — 75
Lamel yuvası, mm180x130
Lamel yuvası hareket aralığı, mm74/30
Göz merceği diyopter ayarı, diyopterlerher iki tüpte ±5D
Göz merceği diyopter ayarıyes
Kondansatör1,25 sayısal açıklığa sahip bir Abbe kondansatör, ayarlanabilir açıklık diyaframlı ve renk kodlu objektif büyütmeli
Diyaframayarlanabilir açıklık
Odakkoaksiyel, kaba (17 mm, 37,7 mm/daire, kilit düğmeli ve gerilim ayar düğmeli) ve ince (0,002 mm, 0,2 mm/daire)
Parlaklık ayarıyes
Aydınlatma konumudaha düşük
Kafa eğim açısı30°
Montaj ve kurulum zorluk seviyesikarmaşık
Göz merceği boru çapı, mm23.2
Işık kaynağı türürenk sıcaklığı ayarlı (3000–7000K) 3 W LED
Tipbiyolojik, ışık/optik
NozulGemel başlık (Siedentopf, 360° dönüş)
Büyütme, x40–1000 temel yapılandırma
Göz mercekleri10x/20 mm, uzun göz mesafesi
Lamel yuvası özellikleriiki eksenli mekanik lamel yuvası, konumlandırma rafsız
AydınlatmaLED
Güç kaynağı100–240 V, 50/60 Hz, AC ağı, AC/DC güç adaptörü standın arkasındaki özel bir sokette yer alır
Işık filtrelerievet
Ekobjektif değiştirirken otomatik parlaklık ayarı, LCD ekranda durum göstergesi, uyku modu, eco modu
Kullanıcı seviyesideneyimli kullanıcılar, profesyoneller
Uygulamalaboratuvar/tıbbi
Araştırma yöntemiparlak alan
Kese/çanta/torba sete dahildirtoz kapağı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.